Katusetööd

Plekk-katused

Plekk-katus ehk teraskatus on mõistlik valik! Võrreldes kivikatusega on seda tüüpi katused oluliselt kergemad, töö kiirem ja paigaldamine kergem. Vähem olulisem pole ka see, et tänu kergusele kulub roovitusele vähem materjali ning töö selle võrra soodsam.

Pakume erineva profiiliga plekk-katuseid.

Kui tegemist on lihtsamat sorti katuselahendusega, võib olla sobilik valik klassikproofil. Klassikprofiil on soodsam kui valtsprofiil ja paigaldaminegi oluliselt lihtsam. Lõpptulemus on visuaalselt aga väga sarnane valtsprofiilile.

Klassikprofiil on saadaval mitmes värvitoonis. Klassikprofiili eeldatav eluiga on umbes 50 aastat, tootjapoolne garantii sõltuvalt pinnakattest 10-20 aastat.

Kiviprofiil on suurepärane valik, kui soovid kivikatuse väljanägemist, aga otsid taskukohast lahendust. Sobib kasutamiseks hoonetel, kus rasket kivikatust pole võimalik või mõistlik paigaldada – näiteks renoveeritavatel hoonetel.

Kiviproffiil on kerge ja paigaldamine kiire ning lihtne, kuid samas eeldab täpset katuseroovitust.

Kiviprofiil on saadaval erinevate pinnakatetega ja värvitoonidega.

Trapetsprofiil on sobivaim valik kortermajade ja tööstushoonete jaoks, sest selle välimus on tagasihoidlik ning paigaldus võrreldes teiste plekk-katustega lihtsam. Lihtne paigaldus teeb trapetsprofiilist soodsaima katuseprofiili, mida võib sama edukalt kasutada ka seinakattena.

Nagu teisedki plekk-katused, on trapetsprofiil saadaval mitmes värvitoonis ja erinevate pinnakatetega – sobiva valiku peaks leidma igaüks.

Kivikatused

Kivikatus on katuste maailma kuningas. Võrreldes profiilkatusega on kivikatusel pikem eluiga ning suurepärane heliisolatsioon. Samas tuleb arvestada, et kivikatus eeldab vastupidavat katusekonstruktsiooni ning lisatoetust võivad vajada ka kandvad seinad.

Olulisel kohal on roovituse samm, mis tuleb arvestada vastavalt konkreetsele katusele. Sobib katustele, mille kaldenurk on vähemalt 14 kraadi.

Kivikatuse eluiga on sadakond aastat ning see on saadaval mitmes värvitoonis.

Eterniitkatused

21. sajandi eterniitkatus pole enam ammu see, mida paljud meist ehk eterniidi all silmas peavad. Kaasaegne eterniit on asbestivaba ja rohkesti kasutatud nii Eestis kui Euroopas.

Eterniitkatuse eelis teraskatuse ehk plekk-katuse ees on see, et vihmasadu ei kostu tuppa. Kiviprofiiliga võrreldes on aga eterniit oluliselt odavam.

Sobib kasutamiseks viilkatusega hoonetel, minimaalne kalle vähemalt 12 kraadi. Saadaval eri värvides ja kerge hooldada.

Lamekatused

Lamekatus sobib hoonetele, mille katusekalle on väiksem kui 5-10 kraadi. Materjalina kasutatakse lamekatustel eelkõige SBS rullmaterjale ehk bituumen katusekatteid, mis on armeeritud.

Lamekatus sobib kasutamiseks eelkõige kortermajadel, tootmishoonetel, aga ka kaasaegsetel eramajadel.

Lamekatuse puisted on saadaval eri värvitoonides.

Katusealuste väljaehitus

Kui katusetöödele lisaks on vaja ka katusealune välja ehitada, pöördu julgelt meie poole.

Meie kogenud ehituseksperdid aitavad teil ehitada pööningukorruse välja, renoveerida fassaade või teha muid seotud töid.

Pakume teenusena ka fassaaditööde teostamist katusealuse vastu.

Võta meiega ühendust ja aitame leida sobiva lahenduse.

Kontakt

  • Mahtra tn 48-716, Tallinn
  • +372 5690 4972
  • tuura.ehitus@hotmail.com

Kirjuta meile

    X